|

Nerozcházejte se: Poradíme vám, jak zachránit váš vztah

milenecký pár, který se snaží zachránit vztahy

V každém vztahu dříve či později narazíte na překážky. Zatímco v některých případech je rozchod jediným soudným řešením, mnoho vztahů se může podařit zachránit. Pokud i před vámi leží zlomový okamžik vašeho vztahu, jste na správném místě. Máme pro vás několik tipů, jak váš vztah zachránit.

Zvažte, zda váš vztah stojí za záchranu

Než se pustíte do zachraňování vztahu, což je bez debat velice náročné jak psychicky, tak emocionálně, je třeba uvážit, zda vztah za záchranu vůbec stojí. Často tomu tak je – v mnoha případech totiž jednáme s horkou hlavou a velká část důvodů k rozchodu jsou naprosté maličkosti. 

Na druhou stranu se vyvarujte také situaci, kdy lpíte na vztahu, který už nemá sebemenší smysl a nic vám nepřináší. Často máme tendence se utěšovat krásnými vzpomínkami a zážitky, které s naší drahou polovičkou máme. Problémem je, když žijeme více v minulosti než v přítomnosti. Zapřemýšlejte, zda vám má vztah stále co nabídnout a zda klady převažují zápory.

Klíčem je komunikace

Bohužel asi každý z nás zažil situaci, kdy vztah kompletně ztroskotal na nedostatku komunikace. Často předpokládáme, že nám partner čte myšlenky, a později mu vyčítáme věci, které nemohl ovlivnit jednoduše jen proto, že o nich nevěděl. Zahoďte tedy masku ledové královny, která čeká, až se její milý dovtípí, co udělal špatně. Pokud vám ve vztahu něco chybí nebo naopak vadí, vždy to dejte jasně a jednoznačně najevo.

A asi není nutné dodávat, že to samé je třeba vyžadovat od partnera. Dostatečná a otevřená komunikace je ve své podstatě jednoduchým řešením mnoha problémů i malicherných hádek, které často bývají důvodem k rozchodu.

Vyřešte svou minulost i budoucnost

Na začátku vztahu máme na očích klapky zamilovanosti a máme tendenci žít pouze přítomným okamžikem. To je sice správné, neměli bychom však zapomínat na naši minulost i budoucnost. Nevyřešená minulost a nejrůznější kostlivci ve skříni však už zničili nejeden vztah. Buďte k sobě tedy upřímní a ujasněte si nejen vše o své minulosti, ale také směr, kterým plánujete svůj vztah směřovat. Pokud se s představou partnera příliš rozcházíte, je na čase si přiznat, že se vaše cesty chtíc nechtíc rozdělí.

Věnujte si navzájem dostatek času

Zejména v případě dlouhodobých vztahů je potřeba věnovat partnerovi dostatek času. Je sice důležité pěstovat si svůj individuální život a vlastní koníčky, ty by však neměly nikdy zabírat tolik času, že na chvíle s partnerem vám zůstanou pouhé minuty. 

A jak strávit společný čas? Vždy berte ohled na zájmy toho druhé a snažte se, aby společně strávené chvíle bavily vás oba. Díky tomu se ze společného času nestane nepříjemná povinnost, ale něco, na co se budete oba těšit.

Rate this post

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *