| |

Jak se seznámit na internetu

Online Seznamka

Hledáte partnera či partnerku, ale současná situace seznamování příliš nepřeje? Vhodnou alternativou je seznamování na internetu, které je poměrně jednoduché, ale může v sobě skrývat řadu nástrah. V dnešním článku vám proto poradíme, jak na úspěšné seznámení na internetu bez rizika.

Kde se seznámit?

Každý, kdo někdy zkusil poznat potenciálního partnera na internetu, si je dobře vědom opravdu nepřeberného množství seznamek. Každá z nich má své výhody i nevýhody – zatímco některé seznamky využívají skutečně propracované metody pro vyhledání ideálního partnera, často jsou poměrně drahé. Zaplatit můžeme až čtyři tisíce ročně.

Při výběru konkrétní seznamky mějte na paměti především konkrétní cíle, které za seznámením vidíte. Zatímco mnoho lidí hledá životního partnera, výjimkou není ani pátrání po nezávazném randění. Existuje také velké množství seznamek, které se zaměřují na určité věkové kategorie, například nad padesát let. 

Výhody seznámení přes internet

Internetové seznamky i seznamovací mobilní aplikace nabízejí především poměrně jednoduché seznámení – jelikož nemusíte nikoho osobně oslovovat, nemusíte být nervózní a každou zprávu si můžete pečlivě promyslet. 

Jak uspět na seznamce

Aby bylo seznamování na internetu úspěšné, je třeba si dát záležet na osobním profilu. Důležité je především pravdivě popsat své zájmy a koníčky, které jsou častým důvodem úspěšného seznámení. Rozhodně si nepřibarvujte realitu – pravda by v případě osobní schůzky nakonec stejně vyšla najevo a vás by čekala jen nepříjemná situace. 

To se týká i výběru fotky. Ta by sice měla být lichotivá, není však příliš dobrý nápad si vypomáhat úpravou fotek či různými filtry. V ideálním případě zvolte fotku, která zahrnuje vaše zájmy, tedy například při sportu. Obloukem se vyhýbejte fotkám s alkoholem či dokonce bývalými partnery.

Jak Se Seznamit Online
Zdroj: Unsplash.com

Nečekejte na oslovení

Jak se říká, bez práce nejsou koláče. Pokud budete pasivně čekat, až vás na seznamce někdo osloví, úspěšného seznámení se možná nedočkáte nikdy. Buďte proto aktivní a sami vyhledávejte inzeráty osob, jejichž profil vás zaujal, a nebojte se je oslovit.

Jak začít konverzaci?

Nejtěžší je při online seznamování bezpochyby první zpráva. Nenechte se však zlákat k jednoduché, generické otázce či pozdravu, který ledy rozhodně neprolomí. Zkuste se proto raději zeptat na něco osobního, co vás zaujalo na profilu protějšku. Sami uvidíte, že konverzace se brzy rozproudí.

Zejména muži by si měli dát při oslovování žen na určité fráze a obraty, které je ve většině případů odradí. Nevhodné jsou zejména narážky na vzhled se sexuálním podtextem. Úspěšnější budete v případě, že si pečlivě pročtete ženin profil a zeptáte se na zájmy či koníčky.

Rate this post

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *