|

Kegelovy cviky pro muže – dosáhněte lepší erekce

ostýchavý muž

Když se řekne pánevní dno a s ním související Kegelovy cviky, většina z nás má o této problematice jen obecnou představu a asociaci především se ženami. To je trochu škoda – Kegelovy cviky totiž dokážou pomoci, pokud vás trápí například problémy s erekcí či prostatou. Jak tedy využít Kegelovy cviky ke zpevnění svalů pánevního dna?

Proč posilovat pánevní dno?

pánevní dno

Přestože posilování svalů je doménou především mužů, na jednu důležitou svalovou skupinu často zapomínají. Pokud i vy rád zvedáte železo ve fitku, ale na svaly umístěné v oblasti pánve se příliš nezaměřujete, zbystřete. Posílením svalů pánevního dna totiž nejen předejdete nepříjemnému úniku moči, ale také zlepšíte svůj výkon v posteli. Kromě toho jsou tyto svaly důležité například pro správné držení těla či správnou činnost vnitřních orgánů. Vyzkoušet je můžete i v případě, že vás trápí problémy s prostatou.

Co jsou Kegelovy cviky?

Pokud jste o Kegelových cvicích slyšel spíše od žen ve svém okolí, má to jasný důvod – jejich autorem je totiž americký gynekolog Arnold Kegel, který je navrhl už v roce 1948. Navzdory času, který od té doby uběhl, jsou stále aktuální, a to nejen pro ženy. Lékaři je doporučují například jako doplňkovou terapii při erektilní dysfunkci či při předčasné ejakulaci. Často se využívají i jako rehabilitace po operaci prostaty.

Jak začít?

Pokud jste v oblasti posilování svalů pánevního dna úplný nováček, je třeba začít úplnými základy. Následující cvičení vám pomůže se soustředit na pánevní dno a uvědomit si, že jeho svaly můžeme do velké míry ovládat vůli. A jak na to?

Lehněte si na záda na rovnou plochu, například podlahu. Natáhněte ruce i nohy a zavřete oči. Zcela se uvolněte. Pak začněte pomalu a vědomě stahovat svaly v oblasti konečníku a genitálií. Opakujte v deseti několikavteřinových intervalech.

Další cvičení podle Kegela

Pokud bez obtíží zvládáte ovládat svaly v předchozím cvičení, je čas přistoupit k dalšímu cviku. Ten bude tentokrát probíhat v okamžiku, kdy potřebujete na malou. Cvik spočívá v tom, že v průběhu močení zastavíme proud moči. Několikrát opakujeme. A jak to funguje? Pro přerušení močení musíme zatnout právě svaly pánevního dna, čímž je efektivně posilujeme.

Jak často cvičit pánevní dno?

Jelikož se jedná o cvik, kterým si nemůžete uškodit, opakovat ho můžete klidně až třikrát denně. Pokud však chcete vidět skutečné výsledky, je třeba praktikovat Kegelovy cviky opravdu pravidelně a minimálně po dobu dvou až tří týdnů.

A kdy s Kegelovými cviky začít? Obecně jsou doporučovány všem mužům po čtyřicítce, začít však můžete i dřív v rámci prevence. Oslabené svalstvo pánevního dna totiž v mnoha případech není doménou jen vyšších věkových kategorií. Rozšířené je především mezi lidmi se sedavým zaměstnáním, které pánevní svaly značně oslabuje.

5/5 - (1 vote)

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *