Poloha zezadu a proč na ni při sexu nezapomínat

poloha ze zadu

Sex bývá tím nejlepším především na začátku každého vztahu. Vzájemné vzrušení nepokulhává, naopak je prakticky na denním pořádku. Když se však dva lidé začnou více poznávat, chemie mezi dvěma sice stále je, ovšem dostává se do ústraní. Zapomíná se také na staré známé polohy, které přináší opravdu neskonalé uspokojení. Jednou z nich je i poloha zezadu, jež je zejména mezi ženami tak oblíbená.

Poloha zezadu jako jedna z nejpopulárnějších

Zezadu nebo poloha vlk – v obou případech mluvíme o jedné z nejpopulárnějších misionářských pozic, při které dojdou k uspokojení jak dámy, tak i pánové. Hlavním benefitem je technická jednoduchost i minimální nároky na fyzickou kondici, přesto všechno se na ni zapomíná.

Je mylné se domnívat, že při využívání této pozice bude při samotném aktu nuda. Naopak se dávají do rukou zajímavé karty symbolizující hromadu možností.

Mnoho způsobů a variací

Ano, nejčastěji se poloha zezadu praktikuje tak, že se žena předkloní a muž k ní přistoupí zezadu. Jenže variací je mnohem více, aniž bychom museli ovládat nějaké extrémní pohyby či předvádět akrobatické kousky.

Při sexu lze kupříkladu využít ruce. Muž je může využít na stimulaci klitorisu nebo si může pohrávat s ženskými ňadry. Případně se může žena při sexu napřímit, díky čemuž dojde k naprostému natisknutí těl na sebe a umocní se tak romantika daného okamžiku.

Výhody polohy zezadu

Nejste si stále jistí tím, jestli tuto pozici zařadit do vašeho sexuálního života? Zde je pár výhod:

  • Pokud se s partnerkou pokoušíte o miminko, poloha zezadu by měla být na programu dne. Při ní totiž dochází k hlubokému průniku penisu do vagíny.
  • Zmiňované množství variací čili nulové riziko toho, že při sexu sklouznete do nechtěného a nežádaného stereotypu.
  • Pozice je vhodná nejen pro vaginální, ale také pro anální sex.

Ovšem i v tomto případě stojí za zmínění stinné stránky pozice. Stejně jako má každá mince svůj rub a líc, i poloze zezadu má pár nedostatků. Mezi ně patří:

  • Pro ženy se jedná o statickou polohu, což přináší jakousi pasivitu při sexu. Žena se stává odevzdanou.
  • Pokud chybí dávka kreativity a nápaditosti, ani při této poloze nemusí žena dosáhnout svého vrcholu.
  • Jestliže dojde k delšímu milování, může dojít k problému s erekcí. Pánové ale naštěstí mohou sáhnout po modrých pilulkách.

Mylné domněnky, které kolem polohy kolují

Během sexu je možné vyzkoušet celou spoustu poloh. A pozice zezadu není jedinou, kolem které se točí řada mylných domněnek. Pojďme si nejčastější z nich zmínit a nastolit i v tomto ohledu řád.

Pozici nejde provádět, pokud má muž krátký penis

Ne, to opravdu není pravda. Ano, může být trochu problematičtější dosažení vrcholu ženy, ale existuje několik triků nebo tipů, jak tento “nedostatek” anulovat.

Poloha zezadu není vhodná v těhotenství

Ne, i tuto pozici je možné praktikovat během těhotenství. Vždy je však rozhodujícím faktorem zdravotní stav ženy. Zejména v pozdějším stádiu těhotenství je dobré polohu zvážit, jelikož může být pro ženy příliš namáhavá.

Rate this post

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *